Kære alle.

Vi har desværre haft en lidt uheldig udvikling i SKK, som afføder at vi for nuværende ikke har kontrol over klubbens officielle Facebook-side og tilknyttede ‘medlemmer imellem’-gruppe.

Bestyrelsen af klubben afholder sig, for nuværende, fra at kommentere på beskyldninger som er gjort mod klubbens bestyrelse, ekskludering af enkeltpersoner mv. Imens afsøger vi, om der er grundlag for anmeldelse til Politiet.

Vi arbejder på at afhjælpe problemet, men henstiller indtil videre bekræftelse, at informationer og meddelelser som udgives på SKK’s sociale medier, IKKE er udtryk for klatreklubben, dens bestyrelse, eller nogen aktive, nuværende medlemmer af foreningens holdninger. De oplæg som publiceres er altså alene udtryk for den person som netop nu har eksklusiv adgang.

Foreløbigt er nærværende hjemmeside eneste outlet for officielle udmeldinger fra og vedrørende SKK.

Kategorier: Meddelelse