Kære alle

Det lader til at der igen er ro på de sociale medier.

Vi fastholder dog at udmeldinger, info, osv. fortsat udgår her fra hjemmesiden, indtil videre orientering. Vi mangler stadig at danne det endelige overblik over situationen.

Klubbens øvrige drift fortsætter ufortrødent;

Tirsdage 16.30-18.00 er der fortsat klatring for børne-/ungeholdet og intro for nye klatrere.

Tirsdage 18.00-20.00 er der fortsat åben klatring for alle klubbens medlemmer, kom frisk! Der kommer efterhånden en del.

Vi prøver desuden også at få gang i torsdagsklatring fra 18.00-20.00. Torsdagen er endnu booket til SKK, og der plejer gerne at være minimum et par faste klatrere. Nu på torsdag er der fx en del der mødes.

Og husk så endeligt det mega fede arrangement som Næstved Klatreklub har fået stablet på benene den 24. november.

Vi har fået meldt ud at der var deadline den 3. november, men det kan nås endnu ved kontakt til Bjørn eller Kasper. SKK giver entréen for medlemmer, og der er ved at blive arrangeret noget fælleskørsel fra Vordingborg. Foreløbigt er vi 8-10 tilmeldte fra SKK.

Og med det,

God klatring!

Kategorier: Meddelelse